قبل از طراحی وب سایت این سوالات را از خودتان بپرسید

web site design important questions

 • هدف از طراحی این وب سایت چیست؟

 آیا قرار است که محصولی را به فروش برسانید؟ آیا هدف وب سایت معرفی خود و کسب و کارتان است؟ آیا قصد معرفی شرکت خود را دارید؟ هدف تبلیغاتی یا اطلاع رسانی دارید؟ یا می خواهید هنر، توانایی و مهارت های خود را معرفی کنید؟

 • دامنه مورد نظر خود را انتخاب کرده اید؟

 دامنه در شناساندن و معرفی وب سایت شما بسیار مهم است. این نام باید مربوط به هدف و محتوی کلی سایت باشد. به خاطر سپردن آن باید راحت باشد و تعداد کاراکترهای آن خیلی زیاد نباشد.

 • آیا کلمات کلیدی سایت خود را تعیین کرده اید؟

این یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید کلمات کلیدی وب سایتتان است. کلمات کلیدی سایت توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند. هر چه قدر این کلمات، با دقت بیشتری انتخاب شده باشند، شانس سایتتان را در موقعیت مناسب در موتورهای جستجو بهتر می کنند.

 • آیا سایت شما دارای لوگو و نام هست؟

اگر وب سایتی که می خواهید سفارش دهید، مربوط به کسب و کار و شرکت شما است می توانید از لوگوی آن استفاده نمایید در غیر این صورت می توانید یک لوگو و عنوان برای سایت تهیه کنید.

 • آیا تم رنگی سایت مورد نظرتان را انتخاب کرده اید؟

در بسیاری از موارد، تم رنگی وب سایت ها با رنگ لوگو هماهنگ می شود. پس باید هر چه زودتر درباره ظاهر و گرافیک سایتتان تصمیم بگیرید.

 • منوی سایتی که می خواهید سفارش دهید مشخص است؟

منوی سایت مشخص کننده، مطالب و چارچوب اولیه سایت است، پس باید آن را به دقت تنظیم کنید. سعی کنید در شروع کار، به اندازه کافی برای چیدمان منو، آیتم ها و زیر منوها فکر کرده باشید تا در خلال کار، نیاز به تغییرات کمتری باشید.

 • آیا وب سایت رقبا و همکاران خود را بازدید کرده اید؟

مطالعه وب سایت رقبا و همکاران در پرورش ایده هایی که در وب سایت خود می خواهید به کار ببرید بسیار مهم است. پس این موضوع را جدی بگیرید و همیشه چند وب سایت را به عنوان نمونه در ذهن داشته باشید.

 • آیا مطالب وب سایت آماده است؟

اگر محتوی و مطالب وب سایت آماده نیست، باید زودتر دست به کار شوید. تهیه محتوی سایت، یکی از موارد مهمی است که باید با دقت روی آن کار شود. چون این محتوی، در شناساندن وب سایت شما به موتورهای جستجو، تعیین کننده هستند. پس باید زمان زیادی را صرف این کار کنید.

 • میزان آشنایی شما با کامپیوتر و فناوری اطلاعات چه قدر است؟

در واقع باید پرسید که آیا خودتان بعدا مطالب وب سایتتان را به روز رسانی می کنید و یا فردی را برای ایجاد محتوی و به روز رسانی مطالب وب ساییتان استخدام خواهید کرد. به یاد داشته باشید، با طراحی وب سایت، کار شما به پایان نمی رسد. به روز رسانی محتوی وب سایت شما، از نکات کلیدی است.

 • چه مدت زمان برای طراحی وب سایت خود در نظر دارید؟

مانند هر پروژه دیگری باید تعیین کنید که چه زمانی می خواهید وب سایت شما عملیاتی و قابل استفاده باشد.

 • امکانات مد نظر سایتتان چه امکاناتی هستند؟

برای مثال آیا سایت شما، یک وب سایت تک زبانه است و یا چند زبانه؟ چه امکاناتی مد نظر شما است برای اینکه در سایت استفاده شود.

خدمات نیکو وب

طراحی و پیاده سازی وب سایت های شخصی، شرکتی، مذهبی، هنری، فروشگاه اینترنتی
به روز رسانی و بازسازی وب سایت های قدیمی
پشتیبانی وب سایت های موجود
طراحی پورتال سازمانی
تهیه محتوی و مطالب وب سایت ها و پورتال ها
انجام امور گرافیکی وب سایت ها
مشاوره در زمینه طراحی وب سایت و پورتال
طراحی وب سایت با استفاده از جوملا
طراحی وب سایت های سازگار با موبایل (ریسپانسیو)
ارائه خدمات مدیریت وب سایت
بهینه سازی وب سایت های موجود

تماس با ما

شما از طریق شماره تلفن 09203220424 و یا ایمیل آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید می توانید جهت طراحی سایت با نیکو سایت در تماس باشید