بهینه سازی وب سایت یا SEO چیست؟

SEO WEbsite design nikoowebعبارت   SEO که مخفف Search Engine Optimization است، به معنی بهینه سازی وب سایت ها جهت موتور جستجو می باشد. یعنی به طور اصولی و بدون پرداخت هزینه، ترافیک را به سمت وب سایتی که طراحی کرده اید هدایت کنید. به دست آوردن درجه ای در بین ده نتیجه اول موتورهای جستجو، به طور معمول ترافیک زیادی را به سمت وب سایت شما هدایت میکند، چرا که بیشتر کاربران، همان صفحه اول نتیجه جستجو را مشاهده می کنند. در بهینه سازی وب سایت، مانند تبلیغات پولی، در موتورهای جستجو، هزینه ای جهت داشتن درجه بالاتر پرداخت نمی شود بلکه موتور جستجوهایی مانند google، bing، Yahoo و.. اگر محتوی وب سایت طراحی شده توسط شما را به آنچه که کاربر جستجو می کند، بیشتر نزدیک بدانند، درجه بالاتری به آن اختصاص خواهند داد.

در ادامه به مواردی که به ارتقای وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کنند، پرداخته شده است:
کلمات به کار رفته در سایت: اینکه شما در وب سایت خود از چه کلماتی استفاده کرده اید در اختصاص درجه بالاتر به وب سایت شما دارای اهمیت است. موتورهای جستجو، محتوی وب سایت شما را اسکن کرده و کلمات کلیدی آن را نزد خود نگه می دارد و وقتی که کاربری جهت جستجو، به موتور جستجو، مراجعه میکند، وب سایتی که بیشتر به درخواست کاربر نزدیک است را به وی معرفی می کند. پس در انتخاب کلمات کلیدی در وب سایت خودتان دقت کنید. کلمات پر کاربرد که چکیده هدف وب سایت است را در محتوی وب سایت به کار ببرید. به یاد داشته باشید، بیننده بیشتر در وب سایت، یعنی شانس بیشتر در موفقیت کسب و کار شما.
عنوان صفحات: عنوان صفحات برای موتورهای جستجو، دارای اهمیت هستند. بنابراین در سایتی که طراحی می کنید، باید عنوانی برای صفحات انتخاب کنید که با محتوی و هدف آن صفحه سازگار باشد و به طور خلاصه توصیف کننده آن صفحه باشد. این کار به اختصاص یافتن درجه بالاتر در موتورهای جستجو به شما کمک می کند. البته این بخش، در قسمت کد وب سایت طراحی شده توسط شما انجام می شود.
لینک ها: در بهینه سازی وب سایت ها جهت موتورهای جستجو، لینک ها دارای اهمیت هستند. هر چه از وب سایت های بیشتری به وب سایت طراحی شده توسط شما، لینک وجود داشته باشد، موتورهای جستجو، وب سایت طراحی شده توسط شما را مفیدتر می یابد. البته به یاد داشته باشید که اگر به جای استفاده واقعی از لینک ها، از طریق خرید و فروش لینک، بخواهید درجه بالاتری در موتور جستجو داشته باشید، موتورهای جستجو به آن پی خواهند برد.
کلمات به کار رفته در لینک: این نکته نیز در بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو دارای اهمیت است. برای مثال، اگر شما کلمه کتاب را به عنوان کلمه لینک خود استفاده کرده باشید و آن را به وب سایت آمازون، لینک داده باشید، موتورهای جستجو می فهمند که وب سایت آمازون درباره کتاب است.
سابقه خوب: در آخر، یکی دیگر از مواردی که به داشتن رتبه بالاتر در موتورهای جستجو، کمک می کند، خوشنامی و سابقه خوب است. محتوی تازه و به روز شده که به آن لینک های جدیدی نیز زده شده باشد، به موتورهای جستجو می فهماند که وب سایت طراحی شده توسط شما، به روز و پویا است

خدمات نیکو وب

طراحی و پیاده سازی وب سایت های شخصی، شرکتی، مذهبی، هنری، فروشگاه اینترنتی
به روز رسانی و بازسازی وب سایت های قدیمی
پشتیبانی وب سایت های موجود
طراحی پورتال سازمانی
تهیه محتوی و مطالب وب سایت ها و پورتال ها
انجام امور گرافیکی وب سایت ها
مشاوره در زمینه طراحی وب سایت و پورتال
طراحی وب سایت با استفاده از جوملا
طراحی وب سایت های سازگار با موبایل (ریسپانسیو)
ارائه خدمات مدیریت وب سایت
بهینه سازی وب سایت های موجود

تماس با ما

شما از طریق شماره تلفن 09203220424 و یا ایمیل آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید می توانید جهت طراحی سایت با نیکو سایت در تماس باشید